Info č. 10 - Vyplnění přihlášky

10.12.2017 19:27

Vážení žáci a rodiče!

Dnes několik informací k přihláškám:

Na přihlášky je sice relativně dost času, ale nic se nestane, když ji budete mít trochu připravenou. Vánoce utečou, leden též a v únoru bude nejlépe stihnout poslat přihlášky ještě před jarními prázdninami.. .

 

Výběr se přeci jen zužuje a tak je dobré mít přihlášku v lednu připravenou. Počkáme na pololetní vysvědčení, dopíšete známky a můžete přihlášky poslat.  

 

Vážení rodiče, „Přihlášky“ jsou sice Vaší povinností a vizitkou, ale naše škola Vám s tímto milým úkolem ráda pomůže. Pokud o to stojíte. Setkávám se v tomto roce s přístupem, že ani od svých dětí nevíte o těchto informačních stránkách a na třídních schůzkách jsem čekal též větší účast. Tak tedy pro ty, kteří o naší pomoc stojí ….

            …..máme připraven následující postup:

  • Každý vycházející žák obdrží prázdný formulář přihlášky, který si vyplníte ručně, nanečisto. Přihláška má růžovou barvu. Jak ji vyplnit Vám též pomůže příloha str. 4 a 5.
  • V příloze této informace máte dvě přihlášky. Jednu  vzorově vyplněnou  a druhou prázdnou (obě  ke stažení v souboru excel). Vzorově vyplněnou si stáhnete a vyplníte podle nanečisto připravené přihlášky (včetně známek na druhé straně).  Stačí opravovat vyplněné kolonky, velikost písma je tam přednastavena – NEMĚNIT. Prázdnou máte jen pro případ, že byste si ji chtěli vytisknout pro vyplnění ručně. 
  • Až si budete počítat průměrnou známku, známku z chování nezapočítávejte.
  • Po obdržení pololetního vysvědčení okamžitě doplnit druhou stranu a neprodleně takto vyplněnou přihlášku emailem odešlete na adresu školy zs.nmps@volny.cz.
  • My přihlášku ve škole překontrolujeme a vytiskneme ve dvou výtiscích, které paní ředitelka potvrdí.
  • Takto připravené dva výtisky přihlášek  pak žáci obdrží a rodiče je mohou odeslat či osobně doručit na Vámi vybrané školy.
  • Opakovaně připomínám, abyste si prověřili, zda na daný obor je nutné mít PLP - „povinnou lékařskou prohlídku“. V katalogu oborů v Atlasu školství je to uvedeno ve sloupci úplně vpravo PLP – ANO, NE. V případě, že ANO, musíte zajít s přihláškou k lékaři a nechat si vyplnit část „Lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělání“ (například všechny obory elektro).           

 

Několik informací na závěr:

            Přihlášku musíte doručit na patřičnou školu do 1. března 2018.  Prosím nenechávejte zaslání či odevzdání přihlášky na poslední chvíli.

            A Ti, kteří už máte jasno nyní, na nic nečekejte, vyplňte dle vzoru přihlášku a pošlete mi ji ke kontrole i bez pololetních známek. Já Vám ji zkontroluji, doplním i pololetní vysvědčení (nemusíte se obávat, že Vám přidám nějakou tu pětku) a přihlášky od  nás dostanete vyplněné hned začátkem února. Pak budete mít dostatek času jak na případnou lékařskou prohlídku, tak na jejich odeslání.

M. Beran