info č. 10 - Zápisové lístky

18.03.2019 07:34

Vážení žáci a rodiče. Přihlášky jste, předpokládám, odeslali. Co bude následovat dále?  Většina otázek směřuje k zápisovému lístku. Ten je záležitostí rodičů.

Zápisový lístek Vám připravíme ve škole a cestou Vašich dětí Vám podám informaci, kdy si jej budete moci vyzvednout v sekretariátu ZŠ.

Jak jistě víte z Atlasu školství (str. 6 a 7), nebo ze stručného průvodce přijímacím řízením, zápisový lístek je dokument, který do 10 pracovních dnů od vyhlášení výsledků přijímacího řízení odevzdáte na tu školu, kam byl Váš potomek přijat. Pokud byl přijat na obě školy, tak jej odevzdáte na tu, kterou si vybral. A pokud se hlásil na dva obory na stejné škole a byl na oba přijat, tak si opět může vybrat. Tolik k zápisovým lístkům.

           

Pro ty z Vás, kteří se přihlásili na maturitní obory,  jsou důležité termíny 12. a 15. duben  2019, což jsou termíny 1. kola přijímacího řízení. Střední školy by Vám měli dát minimálně 14 dní předem informaci k organizaci přijímací zkoušky. Proto občas mrkněte na webové stránky vámi vybrané školy  a sledujte aktuality. Výsledky by pak měly být u maturitních oborů zpřístupněny od 28. dubna 2019 a  u  ostatních (učebních) oborů  od 22. dubna.

Ti, kteří si vybrali učební obory (H,E) žádné jednotné přijímačky nedělají, pokud si je škola sama nepozve na pohovor. Což nebývá zvykem. Taktéž však sledujte webové stránky škol. 

           

Vážení rodiče, jen pro informaci uvádím, že další informace Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo ucelený materiál s názvem Informace pro přijímání na střední školy a konzervatoře ve školním roce 2018/2019, č. j.: MSMT-3217/2019-1. Najdete jej např. na webových stránkách edulk.cz.  Jsou zde v oddílu V., VI. a VII.  naprosto vyčerpávajícím způsobem podány informace k přijímacím zkouškám, odvolání, atd. Vše, včetně termínů zveřejnění výsledků.

Na dotazy Vašich dětí odpovídám sice ve škole, nebo jim sám podávám informace, ale někdy mi připadá, že některým se to z hlavy vykouří dříve, než dojdou domů. Jestli to nebude u některých tím kouřem…cigaretovým…. .

 

            Žáci, přeji Vám pohodové jarní dny a vy, co se hlásíte na maturitní obory, vy se učte na „přijímačky“. Možností je dost.

            A rodičům mohu jen doporučit přiměřenou neústupnost při přípravě a přát jim trpělivost a pevnou nervovou soustavu.

M. Beran

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode