Informace k testování žáků

02.05.2021 00:00

 

 

Vážení rodiče, milí žáci,

informace k povinnému testování žáků:

  • Žáci 1. stupně a žáci speciálních tříd se od 3. května testují pouze 1x týdně.
  • Žáci 2. stupně se musí otestovat 2x týdně – pondělí a čtvrtek – VŽDY PRVNÍ VYUČOVACÍ HODINU. Pokud žák dorazí z nějakého důvodu pozdě, samotest si provede co nejdříve po příchodu do školy pod dohledem pověřené osoby.
  • Testování bude probíhat v kmenových třídách za dohledu vyučujících.
  • Testování nepodstupují žáci, kteří doloží negativní výsledek PCR testu nebo negativní výsledek antigenního testu provedený na odběrovém místě. Testy nesmí být starší 48 hodin. Za doložení je považováno lékařské potvrzení, lékařská zpráva, písemná nebo elektronická zpráva z laboratoře.
  • Pravidelné testování se netýká žáků, kteří prodělali onemocnění COVID-19 a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního pozitivního PCR testu. Opět žák (zákonný zástupce) musí doložit lékařské potvrzení, lékařskou zprávu, písemnou nebo elektronickou zprávu z laboratoře.
  • Pokud zprávy nebudou doloženy – žák se musí testovat.

 

Instruktážní video zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20&t=23s

 

Děkujeme za spolupráci.

Michaela Smutná

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode