Jak jsme hráli divadlo

07.03.2016 21:56

Na konci ledna tohoto roku si žáci třídy 5. A vyzkoušeli práci loutkoherců. Sami si vyrobili kulisy i loutky známých českých pohádek, které po jejich nastudování předvedli dětem ze základní i mateřské školy. Dojmy z této akce sepsali do krátkých článků.

Mgr. Jitka Babcová

 

Pohádky

Ve třídě 5. A jsme 25. 1. a 26. 1. hráli pohádky pro různé třídy. A předškoláčkům to bylo nejtěžší hrát, moc vykřikovali. Dostali jsme různé odměny. Také obrázek. Bylo to od nich milé. Opravdu jsme si to užili. Tréma byla velká, ale stálo to za to. Doufám, že jsme všem dětem udělali velkou radost.     

Barbora Nováková, žákyně 5. A

 

Divadlo O Budulínkovi

25. a 26. ledna jsme pro předškoláky a 1. a 2. třídy nacvičili představení na motivy pohádky O Budulínkovi. Představení jsme odehráli ve třídě 5. A. Divadlo jsem nacvičovala dva týdny spolu s Terkou Kozlovskou. Nejvíc práce nám dalo vymyslet, jak zaujmout předškoláky, aby se nenudili. Přidali jsme proto k pohádce i veselou písničku. Podle potlesku a jásotu si myslíme, že se nám pohádka povedla a děti se pobavily.

Simona Resselová, žákyně 5. A

 

Divadlo

V úterý na konci ledna jsme měli ve škole představit pohádku O Koblížkovi. Vyrobili jsme vlka, lišku, medvěda a Koblížka. V úterý jsme hráli pro předškoláky. Když jsme skončili, všichni tleskali. Na závěr dala paní učitelka ze školky naší paní učitelce obrázek jako poděkování. Pak jsme dostali odměnu i my – lízátka a bonbóny. Akce se mi líbila, protože všichni tleskali.

Matyáš Linke, žák 5. A