KYTIČKOVÝ DEN - 16. 5. 2018

07.05.2018 13:42

Český den proti rakovině 2018 (22. ročník)

Nádorová onemocnění jsou celosvětovým strašákem pro pacienty bez ohledu na věk nebo pohlaví. Při vyřknutí diagnózy rakovina lidem na mysl vždy vytane chemoterapie, ozařování a obecně náročná a vysilující léčba, která mnohdy nemá příliš šťastný konec. Optimistický pohled na svět a především osvětu se v oblasti nádorových onemocnění snaží šířit jedna z nejznámější zdravotnických organizací u nás – Liga proti rakovině.

Cíle sbírky:
Za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině - na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. 

Naše škola se do sbírky zapojuje již několik let. Ve středu 16. 5. v ulicích města nebo v zaměstnání potkáte dobrovolníky - naše žáky 9. třídy, kteří Vám budou nabízet symbol tohoto dne, kvítek měsíčku lékařského.

Děkujeme všem, kteří se do této akce zapojí společně s naší školou zakoupením květinky za minimální částku 20 Kč. O vybraných finančních prostředcích Vás budeme informovat.