Návštěva Žijícího skanzenu

16.04.2014 10:16

V úterý 15. 2. 2014 navštívila třída I.B a II.A   Žijící skanzen v Jindřichovicích pod Smrkem. Objednaný program se musel změnit, protože se spousta aktivit měla uskutečnit venku. Zaskočilo nás počasí a sněhová nadílka. Jelikož se náš program týkal Velikonoc, zavedl nás pan Vlk do zrenovovaného chléva, kde si děti poslechly základní informace o nejvýznamnějším křesťanském svátku.  Záhy jsme poznali, proč jsme naší návštěvu začínali zrovna ve chlévě. Paní Mia Vlková využila výbornou akustiku tohoto prostoru a překvapila děti zpěvem, při němž jsme si všichni připadali jako v kostele. Pak už nás čekaly aktivity na jednotlivých stanovištích. Upekli jsme si jidášky, upletli pomlázku, nabarvili vajíčka a poznali bylinky, ze kterých jsme si mohli vytvořit svou vlastní směs na čaj. Největší  zážitek měly děti z posezení na peci, prohlídky předmětů denní potřeby našich předků a setkání s černým koucourem, který jako kdyby vypadl kocouru Mikešovi z oka. Vše ale předčila návštěva koz a kůzlat. Dvě a půl hodiny utekly jako voda a my se museli rozloučit a spěchat na vlak. Fotografie naleznete zde.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode