O přeborníka Frýdlantského výběžku

21.09.2015 12:32

Dne 18. 9. 2015 se ve sportovní hale v Raspenavě uskutečnil žákovský turnaj ve stolním tenise " O PŘEBORNÍKA FRÝDLANTSKÉHO VÝBĚŽKU". I když termín pátečního odpoledne nebyl nejvhodnější, sjelo se 22 stolních tenistů. Na ně čekalo 9 stolů, kolem ohrádky, zkrátka jako na pořádném mistrovství ...
Naší školu reprezentovali Josef Malcovský, Ondřej David a Matěj Nevečeřal. Nejdříve byli hráči rozděleni do skupin, kde si zahráli každý s každým. První dva postoupili dále do hlavní soutěže - vyřazovacího pavouka. A naši kluci hráli dobře, neboť Matěj s Ondou své skupiny vyhráli a Pepa s profesorským přístupem skončil druhý. Pak Matějovi přálo štěstí, neboť na něho vyšel volný los. Pepík a Ondra svá osmifinále vyhráli, takže všichni byli mezi posledními osmi. To, že máme jistotu semifinále, bylo jasné, neboť na sebe narazili Pepa s Matějem. Bitvu obranářů vyhrál nakonec 2:1 na sety zkušenější Pepa Malcovský. I Ondra byl blízko semifinále, když po prohraném prvním setu smetl v tom druhém svého soupeře. Škoda, že nadělal při svém podání ve třetím setu chyb na několik zápasů dopředu a daroval soupeři zadarmo nejméně 4 míčky. Ondru to mrzelo, spíše štvalo, ale nezbylo, než fandit v semifinále Pepovi. S tím samým soupeřem.
A téměř shodným způsobem Pepa taky prohrál. Zase po vyrovnaném boji. Škoda, neboť vedl ve třetím setu 7:3, 8:4, ale pak zřejmě vidinou vítězství změnil styl hry, začal místo své typické obrany útočit a vyházel, co se dalo. Finále uniklo o vlásek. Ale možná dobře. Přeci jen prohrál též s deváťákem. A ve finále proti tomuto deváťákovi nastoupil o dvě hlavy menší klučina z páté třídy a ... toho velkého kluka porazil. Jako David Goliáše. A myslím si, že by vyřídil i Pepíka. A protože se nehrálo a třetí místo, tak jej měl Pepa Malcovský jisté.
Takže si z turnaje vezeme zásluhou Josefa Malcovského třetí místo a další dva byli mezi osmi. Určitě úspěch. Na to, že jsou všichni "přestávkovými amatéry".... Ale hlavně, že si parádně zahráli.
Poděkování patří samozřejmě i panu Boháčovi z Raspenavy, který celý turnaj zorganizoval jako předehru tomu sobotnímu, dospěláckému.
M.Beran

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode