OŠETŘOVNÉ - DALŠÍ INFO

13.10.2020 21:05
 
 
Vážení rodiče,
 
paní ministryně Jana Maláčová sdělila na svém FB profilu, že....
 
cituji: "...krizové ošetřovné na celou dobu platnosti mimořádných opatření je konečně na cestě. Zaměstnanci a dohodáři, kteří odvádějí sociální pojištění, ho dostanou na dítě mladší 10 let a nezaopatřené dítě závislé na péči bez omezení věku. Na ošetřovné dosáhnou také blízcí člověka s postižením, kterému by se zavřel stacionář.
Všichni vědí, že školy se zavírají, takže stačí v práci NAHLÁSIT, že nastupujete na ošetřovné. Příští týden schválíme zákon a hned potom bude na webu MPSV i ČSSZ dostupný formulář, který si vyplníte a váš zaměstnavatel ho zašle na vaši OSSZ.
Ošetřovné bude dosahovat 60 % příjmu, minimálně ale 400 Kč denně. Rodiče se stejně jako na jaře budou moci na ošetřovném střídat." Konec citace.
 
Až bude formulář zveřejněn, my (škola),  formulář zveřejníme a v případě potřeby Vám jej i vytiskneme.
 
MS

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode