OŠETŘOVNÉ PO 25. KVĚTNU

14.05.2020 16:58

Vážení rodiče,

k Vašim častým dotazům ohledně ošetřovného po znovuotevření škol, si dovolujeme předložit tyto informace:

Nástup do školy je opravdu dobrovolný - je jen na rozhodnutí zákonných zástupců, zda dítě do školy přihlásí.

ALE!

Pokud čerpáte ošetřovné a Vaše dítě do školy 25. 5. nastoupí - nárok na ošetřovné zaniká.

Ošetřovné Vám zůstane jen tehdy, jsou-li k tomu vážné důvody. Citace z Ministerstva školství ČR:

„Sněmovna ve středu 13. 5. schválila pozměňovací návrh, kterým se předpokládá, že nárok na ošetřovné bude dán i tehdy, pokud dítě nebude do školy docházet s ohledem na možnost ohrožení jeho zdraví nebo zdraví jiných osob, které žijí s dítětem v domácnosti, z důvodu koronaviru. Dále bude nárok na ošetřovné dán i tehdy, pokud dítě nebude do školy docházet z důvodu výrazného omezení kapacity nebo provozní doby školy nebo nastavení omezujících režimových opatření. Důvod pro neumístění dítěte ve škole je zaměstnanec povinen uvést na předepsaném tiskopisu.“ Konec citace.

Pokud tedy dítě bude doma a rodič bude nárokovat ošetřovné, musí mít k tomu pravdivý a nezpochybnitelný důvod.

Škola nerozhoduje o tom, máte-li nárok na ošetřovné. Zákonný zástupce škole nemusí zdůvodňovat své rozhodnutí, proč dítě poslal, nebo neposlal do školy.

Škola zatím má dostatečnou kapacitu:-)

Máte-li nejasnosti, volejte, pište.

S pozdravem

Michaela Smutná