Oslavy 100. výročí republiky v V.A

13.11.2018 10:53

Ve dnech od 22. října do 2. listopadu 2018 se třída V. A zapojila do oslav 100. výročí založení Československé republiky.

Získávali jsme co nejvíce informací o daném tématu. Využívali jsme texty pro procvičování pravopisných jevů, určování podstatných jmen a sloves nebo vyhledávání základních skladebních dvojic.  Matematiku jsme zpestřili zjišťováním délky vládnutí jednotlivých prezidentů. Vlastivědu jsme zaplnili luštěním tajenek a prohlubovali jsme si znalosti o České republice.  Povídali jsme si o vzniku a vývoji republiky, o státních symbolech, významných osobnostech či událostech nebo o vzniku státní hymny.

První týden projektového vyučování jsme zakončili dnem v národních barvách. Do školy jsme tak přišli oblečeni v červeno-modro-bílé kombinaci.  Druhý týden jsme tvořili nástěnné obrazy, které byly vystaveny v přízemí školy.

Cílem projektového vyučování bylo zopakovat a prohloubit si znalosti o naší republice, rozvíjet vlastenectví a vytvářet pozitivní vztah k naší historii a k našemu kulturnímu dědictví.

Mgr. Monika Škaredová Greplová