Pěší výlet III.A

02.07.2015 13:10

V pátek  26. června 2015 se třída III. A vypravila na výlet do Žijícího skanzenu v Jindřichovicích. Počasí nám přálo, a proto jsme se do Jindřichovic vydali pěšky. Ve skanzenu nás očekávali manželé Vlkovi s objednaným programem, který připravili podle přání dětí. Děti chtěly mít v programu netopýry, mravence, motýly, navlékání korálků a jízdu na koni. Hned po příchodu do skanzenu děti objevily skluzavku. Únava šla okamžitě stranou a skluzavka byla naše. Poté si děti zahrály na netopýry a kaloně a vyzkoušely si, jak se netopýr orientuje pomocí echolokace. Následovala ukázka netopýřího odpočinku a první odvážlivci viseli hlavou dolů. Po krátké přestávce nás čekala hra, při které si všichni prošli vývojovými stádii motýla. Nejprve byli vajíčky, pak se stali housenkami, které se krmily (housenky musely na louce najít talíř s kousky mrkve a jablek) a měnily kůži (vzít si mikinu kolem pasu a zase ji odložit). Pak už se housenky mohly zakuklit, počítat do dvaceti a proměnit se v motýla. Následovalo pití nektaru (děti si doběhly pro brčka a ze skleniček pily bezovou šťávu a jablečný mošt). Vše jim komplikoval pták a lumčík. Po motýlech nás čekalo ověření znalostí o mravencích a přírodě na jednotlivých stanovištích v areálu skanzenu. Při správné odpovědi každý žák získal pár korálků, ze kterých si mohl po skončení soutěžení  navléknout náramek podle své fantazie. Na závěr Vlkovi přivedli dva koně a poníka a mohly být zahájeny malé projížďky. Pak už jsme jen posbírali všechny své věci a museli jsme spěchat na vlak.  

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode