Plavou si a vědí jak

16.04.2018 07:38

Na naší škole byla na začátku měsíce dubna ukončena projektová výuka Plavou si a vědí jak. Žáci VII.A a VII.B se od svých učitelů dozvěděli fakta i zajímavosti o světě ryb. V přírodopise to byla anatomie ryby a její život, ve fyzice se žáci dozvěděli o fyzikálních vlastnostech vody a podmínkách pro život ryb, v dějepise je čekal zajímavý výklad o dějinách českého rybníkářství, slovní úlohy v matematice s tématikou ryb se pro děti staly opravdovou výzvou. Také pravopis s rybou v hlavní roli žáky trochu procvičil. Zábavou v rámci projektové výuky byly výchovy. V hudební výchově děti zpívaly písně, kde se ryba vyskytuje. Doslova zlatou tečkou byla rybka, kterou děti zhotovily ve výtvarné výchově z měděného drátku.

Žáci v obou třídách vypracovali během trvání projektu spousty posterů a referátů, které zdobily pomocí umístění na panelech obě třídy.

Díky zajímavým přípravám všech vyučujících, kteří se do projektu zapojili, měly děti možnost poznat život ryb touto populární formou.

Odměnou všem byl dort –  jak jinak než s rybou!

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode