PODĚKOVÁNÍ RODIČŮM

28.03.2020 00:00

Vážení a milí rodiče,

dnes je Den učitelů. Každoročně si čeští pedagogové připomínají tento významný den. Letos je to ale trochu jiné. V tomto období jste se totiž učitelem a učitelkou nedobrovolně stali i Vy.

Přijměte tedy upřímné poděkování, obdivujeme Vaši statečnost a trpělivost! Ty pocity a stavy, které někteří prožíváte – vyčerpání, únavu, občasnou zlobu, nervy „na dranc“, plno otázek od Vašich potomků – přitom už jste to několikrát říkali, domlouvání po dobrém (po zlém), občasné pubertální poznámky… Všechno toto velice dobře známe a prožíváme i my, školní učitelé. Musíme Vás ujistit, je to úplně normální a běžné – patří to k vzdělávacímu procesu.

Pokud při vzdělávání doma s dětmi prožíváte docela příjemné chvíle – učení na dálku baví Vaše děti i Vás, zvládáte to bez problémů, máte klidné nervy, dělá Vám vzdělávání dítka radost – blahopřejeme! Musíme se pochlubit – prožíváme to také i my, školní učitelé – je to občas normální a patří to ke vzdělávacímu procesu.

Milí rodiče, nezapomeňte odpočívat, chvalte své děti, podporujte je, co Vám síly stačí. Spolu to zvládneme. Brzy to všechno skončí a my zase s radostí přebereme vzdělávání do školních rukou.

Krásnou slunečnou sobotu!

S pozdravem učitelky, učitelé, vychovatelky a asistentky Vašich dětí.