Podzim v V.A

10.11.2016 17:09

Letošní školní rok bude posledním rokem, který žáci  V.A  prožijí na prvním stupni ZŠ, a proto jsme se rozhodli, že si ho náležitě užijeme. Prvním počinkem byl zářijový školní výlet do parku Mirakulum ve středočeských Milovicích. Vybrali jsme si 27. září a doufali jsme, že počasí vyslyší naše prosby a připraví nám den jako malovaný. A protože přání dětí ze IV.A a V.A bylo vyslyšeno, vydali jsme se celí natěšení do Milovic. Park nás nezklamal a všichni jsme si užili den plný zábavy, legrace a pohybu. Myslím si, že kdybyste se zeptali kteréhokoli žáka, zda by park navštívil znovu, určitě by vám dal kladnou odpověď každý.

Někdy v polovině října za mnou o přestávce přišla tři děvčata s dotazem, jestli by si mohla pro své spolužáky připravit celodenní akci. Když mi Míša Bulušková, Terezka Engelmannová  a Petruška Stará nastínily svůj plán, nebyla jsem z jednotlivých informací moc moudrá. Děvčata však dala hlavy dohromady a druhý den přišla s programem na připravovanou akci, která měla být věnovaná  anglosaskému svátku Halloween. Spolužákům sdělily svůj záměr a požádaly je, aby si na 25. října připravili masku, která bude trochu strašidelná i trochu legrační a přišli do školy s dobrou náladou. Svátek se sice slaví 31. října, ale děvčata si zvolila úterý před podzimními prázdninami. Jmenované žákyně do celé akce zapojily své maminky, které dětem napekly báječné halloweenské dobroty. V úterý jsme se sešli ve vyzdobené třídě, kde na nás čekali vydlabané dýně, myši, netopýři, duchové a kočky. Děti mě překvapily propracovaností svých masek, na kterých si daly velmi záležet. Míša, Terezka a Petruška nejdříve své spolužáky seznámily se svátkem. Připravily si povídání o historii svátku a zvycích, které ho provázejí. Následovalo představování masek a informace o vytváření masky. Jak dlouho výroba trvala a kdo při výrobě pomáhal. Poté následovaly soutěže, čtení strašidelných historek, ochutnávka halloweenských dobrot, prolézání pavučiny a svou troškou do mlýna jsem přispěla i já a společně jsme si zahráli halloweenský AZ – kvíz. Poslední hodinu jsme hlasovali o tři nejlepší masky. Zvítězili Míša Bulušková, Vláďa Petrovič a Anička Bárová. Touto cestou bych ráda poděkovala všem rodičům, prarodičům i sourozencům, kteří svým blízkým byli nápomocni při výrobě masky. Paní Buluškové, Engelmannové a Staré za dobroty i trpělivost při přípravě celé akce. Míšu, Terezku a Petrušku chválím za výborný nápad a  jeho realizaci.

                                                                                                        Mgr. Jitka Osterová

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode