Přespali jsme ve škole

13.06.2016 17:12

1. června oslavily všechny děti svůj svátek. A protože každý oslavenec má dostat nějaký dáreček, tak děti ze IV. A  dostaly také jeden.  Přespaly z 2. 6. na 3. 6. ve své třídě. 

Sešli jsme se v 18:00 se spacáky, karimatkami a vším, co je k takovému přespání potřeba v naší třídě.

Připravilo se spaní a pustili jsme se do celovečerní cesty za pokladem. Děti musely využít své znalosti z jednotlivých předmětů, vyzkoušely si svou pohotovost, vyřešily několik hlavolamů a našly poklad. Pak chvíli odpočívaly a hrály netradiční hry. Posilnily se dobrůtkami, které si každý donesl z domova, navlékly si svítící náramky, do rukou vzaly baterky a vydaly se na stezku odvahy. Na třech stanovištích musely odpovědět na dvě otázky z říše zvířat a vyjmenovat živočichy, které po cestě potkaly. Potom si každý vyčistil zoubky a zachumlal se do spacáku. Ráno jsme si pochutnali na moučnících od paní Buluškové, Engelmannové, Staré a Kompušové. Následovalo netradiční vyučování. K svačině nám paní Šmídová donesla pečivo a každý si na něj dal to, na co měl zrovna chuť – máslo, domácí marmeládu, plátkový sýr, vejce, zeleninovou pomazánku. Kdo chtěl, mohl přikusovat jablko, banán nebo rajčata. Všichni jsme si prodloužili život alespoň o deset let, protože jsme se hodně nasmáli. Děkujeme všem jmenovaným maminkám za připravené dobrůtky, panu Šmídovi za pomoc při cestě za pokladem, paní Staré za pomoc při organizaci večerního programu a Adamu Buluškovi za pomoc na stanovišti stezky odvahy. A jak zhodnotily celou akci děti? Někdo své zážitky nakreslil, někdo připojil komentář.

 Tady jsou některé z nich:

Užil jsem si to a doufám, že i Vy! Děkuji za tuhle akci!

Jaroslav Linhart

 

Líbilo se mi tam moc! Byla to zábava a užili jsme si legraci. Určitě bychom to chtěli všichni zopakovat.

Tereza Engelmannová

 

                                                                                                                                      Mgr. Jitka Osterová

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode