Program o bezpečnosti v silničním provozu

14.11.2016 11:54

Protože prevence není nikdy dost, byla jsem ráda, když mi byla nabídnuta možnost, objednat pro naši školu program „ Dny s dopravní výchovou“. Ve dnech 9. – 10. 11. 2016 nás navštívili členové Týmu silniční bezpečnosti. Věnovali se nám v obou dnech 4 hodiny. Akce se zúčastnily děti celého prvního stupně. Žáky očekávaly čtyři stanoviště, na kterých se jednotlivé třídy během celého dne vystřídaly. Na prvním stanovišti se děti staly chodci. Zopakovaly si vědomosti o přecházení vozovky, chůzi po chodníku. Byly poučeny o tom, jak vhodnou kombinací fluorescenčních a reflexních materiálů zajistit svou viditelnost pro ostatní za denního světla i za tmy. Na druhém stanovišti se věnovaly výbavě kola a jak správně vybrat, nasadit a používat cyklistickou přilbu. Na třetím stanovišti se ocitly v roli pasažéra ve vozidle. Vyzkoušely si jak se správně připoutat a zjistily, co všechno mohou způsobit nezajištěné předměty ve vozidle při nehodě. V poslední učebně žáky očekával záchranář Českého červeného kříže. Zde se děti naučily, jak co nejrychleji a nejefektivněji poskytnout první pomoc a vyzkoušely si masáž srdce na figuríně. Program byl přizpůsobený dané věkové skupině a žáci se poutavou formou dozvěděli, jak být správným účastníkem silničního provozu a jak eliminovat nebezpečné situace, se kterými se na našich silnicích mohou setkat.

                                                                                                           Mgr. Jitka Osterová

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode