Recitační soutěž

13.12.2015 12:02

Dne  8. 12. 2015 se v ZŠ v Jindřichovické  ulici  uskutečnil  sedmý  ročník recitační soutěže žáků 1. – 5. ročníků. Soutěž probíhala  ve  dvou  kategoriích. Letošního ročníku se zúčastnilo  15  recitátorů:

1. a 2. třídy

Sára Banyáková (I.B), Katrin Vestfálová (I.B), Julie Janová (I.B), Gabriela Láznická (I.B), Helena Dančová (I.B), Anežka Kawulyczová (I.B), Samantha Bendigová (II.B), Václav Žežulka (II.B), Jiří Pechnáč (II.A)

3., 4. a 5. třídy

Tereza Engelmannová (IV.A), Petra Stará (IV.A), Veronika Andrásiová (IV.A), Klára Kozlovská (IV.A), Ester Bruská (V.A), Tereza Kozlovská (V.A).

Výsledky soutěže
1. a 2. třídy 3., 4. a 5. třídy
1. místo Václav Žežulka II.B 1. místo Tereza Engelmannová IV.A
2. místo Sarah Banyáková I.B 2. místo Ester Bruská V.B
3. místo Gabriela Láznická I.B   Petra Stará IV.A
  Jiří Pechnáč II.A 3. místo Tereza Kozlovská V.A
      Veronika Andrásiová IV.A
    Zvláštní cena Klára Kozlovská IV.A

Prvňáčci a druháci neponechali nic náhodě a přivedli si jako podporu rodiče a prarodiče. Někteří z nich využili možnosti přednášet s kamarádem po boku, ostatní se statečně pustili do přednesu  své básně. Vzorné publikum ocenilo výkony bouřlivým potleskem. Ve druhé kategorii se sešly ostřílené recitátorky z loňských ročníků a přivedly s sebou kamarádku, která obsadila třetí místo. Dívky z pátých ročníků si posteskly, že se už příští rok nebudou moci naší recitační soutěže zúčastnit, protože budou žákyněmi druhého stupně ZŠ. Přivedly nás tím na myšlenku rozšířit řady účastníků soutěže i o starší žáky naší školy.

Tímto Vás, milí starší žáci a žákyně naší školy, předběžně zvu na osmý ročník recitační soutěže v prosinci 2016.

Mgr. Jitka Osterová