Šachy v VII. B

25.04.2018 00:00

V „sedmé bé“ hrají o přestávkách šachy

Není to tak dávno, kdy Nové Město pod Smrkem mělo ke hře zvané šachy velmi blízko. Bohatá historie je pryč. S odchodem těch, kteří zde tuto hru propagovali, nástupem nových technologií či docela běžnou leností v oblasti myšlení tato hra ztratila atraktivitu. Proto nás ve škole překvapil zájem čtyř kluků ze VII. B zúčastnit se na konci roku 2017 šachového turnaje základních škol v Liberci. A protože o velkých přestávkách hrajeme ping-pong, muzicírujeme v hudebně nebo chodíme do knihovny, tak proč by nešlo hrát šachy? A to o každé přestávce?  A tak škola zakoupila dvoje parádní šachy, pánové ze sedmičky Zdeněk Matyska, Pavel Drahoňovský, Kamil Hýbl a Josef Tichý si přinesli z půdy lavici alias hrací stolek, setřeli prach a bylo. U posledního okna ve třídě tak vznikl šachový koutek, kde se scházejí nejen ti čtyři „protřelí“ šachisté, ale další adepti tohoto myšlenkového sportu. Někteří zatím jen jako „kibicové na čumendu“, ale třeba to přijde. V osmičce v dílnách pak plánujeme, že si kluci vyrobí hrací desku z dýhy sami. No, uvidíme.

A druhé šachy?  Ty zatím zahálí ve skladu. Třeba se ozve další třída. Na půdě je „šachových stolků“ dost. Stačí utřít prach a začít…myslet.

                                                                           Vesnický učitel a výchovný poradce M. Beran

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode