Školní turnaj ve stolním tenisu

24.04.2018 00:00

Tradiční školní turnaj ve stolním tenisu 2018

 

Každoročně v tento jarní aprílový čas pořádáme pro naše (zá)školáky ping-pongový turnaj. Tentokráte se přihlásilo 9 chlapců a 3 děvčata. Tím pádem každé děvče mělo jistotu, že neodejde s prázdnou. Původně se jich hlásilo 5, ale dvě sportovkyně asi daly přednost pobytu na sluníčku či mobilu. Letošním překvapením byla výhra šesťandy Jany TICHÉ, která si tímto vybojovala pohár, diplom a sladké „tofifé“. Druhá skončila Veronika Jirušová a třetí Lucie Peterová.

Chlapce jsme rozdělili do dvou skupin. Mladší byli jen dva, a tak v rámci skupiny bojovali o vítězství. Nakonec byl šťastnějším hráčem mladších žáků sedmák Josef Tichý. Taktéž on obdržel pohár, diplom a „tofifé“.  Na druhém místě skončil Michal Denk.

Největší drama slibovala kategorie starších žáků. Už se znají, něco málo i potrénovali, a tak se ve skupinách odehrávaly těžké bitvy. Některé papírové předpoklady vzaly za své, neboť hrát jen tak a v turnaji je úplně něco jiného. U některých zvítězila netrpělivost, a tím pádem se dařilo těm, kteří své emoce dokázali ukočírovat. Podle pořadí ve skupinách si pak všichni zahráli o celkové umístění. O třetí místo svedli boj Matyáš Dankanič s Mirkem Kudráčem, těsně vyhrál Matyáš. Finále pak dalo dohromady Šimona Woideho s Milanem Dančem. Soustředěný výkon Milana pak vyzrál nad snahou Šimona. Vítězem se stal Milan DANČO. I en dostal pohár, diplom a sladkou odměnu.

Co na závěr. Snažili se všichni a u některých bylo znát, že pravidelně hrají. Proto i úroveň zápasů byla poměrně slušná. Tak zase za rok. A mohlo by se přihlásit i více hráčů …aneb, kdyby ty počítače a mobily nebyly…

Organizátoři turnaje Miroslav Beran a Radek Oster

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode