Testování od 3. ledna

02.01.2022 17:00

Vážení rodiče,

na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR se od pondělí 3. ledna 2022 mění pravidla pro preventivní screeningové testování žáků ZŠ na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2.

  • v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek
  • dále pak od 17. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků každé pondělí
  • nově se testují i děti a žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci
  • povinnost podstoupit test se nevztahuje na žáky, kteří absolvovali u poskytovatele zdravotních služeb nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření s negativním výsledkem nebo nejdéle před 24 hodinami rychlý antigenní test s negativním výsledkem, negativní výsledek testu je nutné škole doložit v písemné podobě s identifikačními údaji poskytovatele zdravotních služeb (nestačí tedy pouze SMS zpráva s uvedeným výsledkem)
  • pokud bude při čtvrtečním testování u žáka zjištěn pozitivní AG test, ostatní žáci ze třídy se stále vzdělávají prezenčně, ale dennodenně se musí AG testovat až do doby zjištění kontrolního výsledku PCR testu „zachyceného“ žáka
  • pokud bude kontrolní PCR test žáka pozitivní, budeme postupovat jako doposud, předáme data KHS
  • informační leták MŠMT pro rodiče k preventivnímu antigennímu testování žáků ve škole od 3. 1. 2022 zde

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode