Víte jak v zimě správně krmit ptáky?

16.12.2015 07:37

Žáci druhého ročníku základní školy už vědí. Ve škole nás navštívil ornitolog Michal Porteš. Pro děti měl připravenou zajímavou prezentaci o tom, jak, kam a čím ptactvo v zimě krmit. Poutavou přednášku ukončil názornou ukázkou, kde s dětmi doslova „vyšperkoval“ ptačí krmítko na zahradě školy různými dobrotami.

A co si děti zapamatovaly? Za všechny to krásně vystihl Sven Janák: „Nemáme jim dávat solené věci, uzeniny. Víte, jaká krmítka jsou pro ptáky nevhodná? Ta, která vypadají jako malé domečky. A ptáčci se do nich bojí vlézt. Nejvíce se mi líbila sýkorka parukářka.“ Anežka Víchová napsala: „Můžeme jim dávat slunečnicová semínka, vlašské ořechy a lůj. A hlavně žádné slané pečivo.“

Tato přednáška na naší škole jistě nebyla poslední. Nejen, že se uskuteční další přednášky na stejné téma i v jiných třídách, ale na jaře nám Michal Porteš slíbil ukázku odchytu ptáků do sítí.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode