Les ve škole

V září 2020 se naše škola připojila k mezinárodnímu projektu Les ve škole.  Tento program vede pedagogy k tomu, aby učili o lese přímo v lese a to prostřednictvím pozorování a prožitků.

Mezi prvními se do lesa vydala Chrochtíkova parta – třída 1.A se svým maskotem Chrochtíkem.  Byl krásný sluneční podzimní den a lákal děti ven. Na první výpravě se les prozkoumával hlavně hmatem a zrakem – zkoumalo se, co je tvrdé, měkké, co je drsné, hladké, co je suché, co je mokré. Hledaly se barvy podzimního lesa. Hrály se hry. Stavěly se postýlky pro naše malé průvodce – zvědavé ponožky. Ty s námi doposud chodily na výlety pouze v botách a nic neviděly – jen tmu.  Tato výprava se ponožkám (a i dětem) líbila mnohem více – viděly svět úplně jinak než doposud.

Po výpravě se ve třídě vyplňovaly podzimní stránky ponožkového deníčku a hrálo se ponožkové divadlo, ve kterém  ponožky vyprávěly své zážitky z výpravy. Všem bylo dobře – důkazem byly úsměvy na dětských tvářích. I na těch ponožkových.

Na další výpravu se Chrochtíkova parta už těší - vypraví se na ni snad co nejdříve.

Šárka Himmelová, vůdce výpravy